Dosažené úspěchy 2015:

Na Světovém poháru v estetické skupinové gymnastice seniorek, který se konal ve dnech 27. – 29. 11. 2015 v Budapešti v Madarsku, Týnecké seniorky vybojovaly v konkurenci 19 týmů finálovou účast a celkově se jim podařilo vybojovat skvělé umístění v podobě 8. místa. Seniorská soutěž probíhala společně s Gracia Cupem v dětských kategoriích, kde měl oddíl zastoupení v kategorii 10-12 let. I zde se děvčatům dařilo a ve finále obsadila 6. příčku.

Na Mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice seniorek, které se konalo ve dnech 3. – 7. 6. 2015 v Torshavenu na Farských ostrovech, Týnecké seniorky vybojovaly finálovou účast a celkově se jim podařilo vybojovat skvělé umístění a obsadit 12. příčku. Seniorská soutěž probíhala společně s juniorkami. I zde měl Velký Týnec své zastoupení. Děvčata v kvalifikaci skončila na 20. místě.

Na Mistrovství České republiky v ESG dětských kategorií, které se konalo dne 24. 5. 2015 v Olomouci, si oddíl TJ Sokola Velký Týnec odnesl zlato v kategorii 12-14 let a stříbro v kategorii 10 – 12 let. Na ESG Cupu, který následoval, vybojovaly seniorky zlaté medaile, juniorky bronz a nejmladší děvčátka kategorie 6 let a mladší obsadila stříbrnou příčku.

     

Klára Svozilová se stala přebornicí Severomoravské oblasti v sestavě s kužely na Oblastním přeboru Severomoravské oblasti dne 2.5.2015 v Havířově.

Na Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice dne 28.3.2015 vybojovalo seniorské družstvo TJ Sokola Velký Týnec titul mistryň České republiky pro rok 2015 a juniorky získaly bronzovou medaili. Obě družstva se kvalifikovala na Mistrovství světa v ESG, které se uskuteční začátkem června ve městě Torshaven na Farských ostrovech.

Na světovém poháru v Sofii se podařilo juniorskému týmu probojovat do finále a obsadit 9. příčku. Dětské družstvo věkové kategorie 12-14 let obsadilo ve velké konkurenci dokonce 7. místo.