Dosažené úspěchy 2016:

Na Mistrovství světa v estetické skupinové gymnastice seniorek, které se konalo ve dnech 9. – 12. 6. 2016 v Brně, kde byl oddíl TJ Sokola Velký Týnec spolupořadatelem, Týnecké seniorky vybojovaly finálovou účast a celkově se jim podařilo vybojovat skvělé umístění a obsadit 13. příčku. Seniorská soutěž probíhala společně s juniorkami. I zde měl Velký Týnec své zastoupení. Děvčata v kvalifikaci skončila na 18. místě a oproti lonsku si o 2 místa polepšila. Účast týneckých gymnastek probíhala za podpory Olomouckého kraje. Celoroční seriál soutěží ESG pro rok 2016 přinesl gymnastkám GK Velký Týnec celkovou zlatou příčku v kategorii 12-14 let. Juniorky TJ Sokola Velký Týnec si za celou soutěžní sezónu odnesly stříbrné medaile a celkově nejlepší v průběhu celého roku byly seniorky TJ Sokola Velký Týnec, které získaly pro oddíl zlato.

 

Na Mistrovství České republiky v ESG dětských kategorií, které se konalo dne 5. 6. 2016 v Zubří, si oddíl GK Velký Týnec odnesl stříbro v kategorii 12-14 let.

Na Mistrovství České republiky v estetické skupinové gymnastice dne 30.4.2016 vybojovalo seniorské družstvo TJ Sokola Velký Týnec titul mistryň České republiky pro rok 2016 a juniorky získaly stříbrnou medaili. Obě družstva se kvalifikovala na Mistrovství světa v ESG.

 

Na světovém poháru v Barceloně se seniorskému družstvu podařilo vybojovat 18. místo. Juniorský tým se obsadil 21. příčku. Účast týneckých gymnastek probíhala za podpory obce Velký Týnec.